Odkryj swój styl

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ początkowo była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z naturalnych materiałów. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z biegiem lat stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły zdobne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule są hitem, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne przeszycia. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki Lavard panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Zaciekawić mogą również wzory geometryczne. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe. Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty oraz promocji marki Lavard.  
Powrót do góry